Автовокзальний шляхопровід в місті Києві розташований на автомагістралі загальноміського значення, яка проходить по бульвару Дружби Народів, та призначений для пропуску автомобільного транспорту (включаючи тролейбус) та пішоходів над магістральними залізничними коліями на ділянці ст.Київ Пасажирський - ст.Київ Московський та через річку Либідь.
Початково шляхопровід було збудовано у 1939 р. за проектом Української контори Союзшляхпроекту під нормативні тимчасові навантаження Н-13, НГ-60 та трамвай. В 1943 р. його було зруйновано (підірвана прогонова будова) та в 1944 р. тимчасово відновлено в дереві. В 1950 р. споруда була повністю відновлена з повторенням основних конструктивних рішень початкового проекту під ті ж тимчасові навантаження та з використанням вцілілих рамних залізобетонних стоянів та фундаментів проміжних опор. Трамвайний рух по шляхопроводу з часом було припинено.
Основні геометричні характеристики споруди: повна довжина (по заднім граням стоянів) - 106,42 (м); геометрична схема - 18,6+2х23,25+18,6 (м); габарит проїзної частини - Г27,3+2х6,50 (м). В плані шляхопровід розташований на прямій, в профілі – на вертикальній кривій. Прогони шляхопроводу перекриті чотирьохпрогоновою нерозрізною балковою прогоновою будовою. Балкова клітка виконана зі сталевих зварних балок двотаврового перерізу. Плита проїзної частини виконана з монолітного залізобетону та вільно обпирається на балкову клітку. Стояни шляхопроводу рамної конструкції з монолітного залізобетону. Проміжні опори металеві з плоских “П”- подібних рам, які шарнірно обпираються на фундаменти. Основа фундаментів всіх опор пальова.
Роботи по реконструкції шляхопроводу пов’язані з ремонтом та відновленням металевих балок прогонової будови, опор шляхопроводу з заміною усіх шарів мостового полотна проїзної частини, перевлаштуванням тротуарів у відповідності з новим габаритом проїзду по шляхопроводу, ремонтом інших окремих елементів шляхопроводу. На шляхопроводі влаштовується 8 смуг руху автотранспорту шириною 3,5 м за рахунок зменшення тротуарів. Проектом передбачено повну заміну тротуарних плит.
Габарит шляхопроводу після реконструкції - Г-32,0 + 2х4,015 м. Покриття проїзної частини та тротуарів - асфальтобетонне, тротуари підвищені над рівнем проїзду.