Транспортна розв’язка на перетині проспекту Леся Курбаса та вулиць Гната Юри і Картвелішвілі розташована у Святошинському районі м.Києва, у спальному районі «Микільська Борщагівка» на перетині магістральної вулиці регульованого руху загальноміського значення (просп. Леся Курбаса) та двох магістральних вулиць регульованого руху районного значення вул. Гната Юри та вул. Картвелішвілі) і є комплексом споруд для пропуску автомобільного транспорту, швидкісного трамваю та руху пішоходів в різних рівнях. Рух автомобільного транспорту на перетині просп. Леся Курбаса та вул. Гната Юри і вул. Картвелішвілі здійснюється по кільцю.
Транспортна розв’язка складається з наступних споруд: шляхопроводи №1, №2, №3; підземні пішохідні переходи №1, №2, №3, №4; автодорожня частина (проїзна частина та службові проходи) транспортного кільця та підходи до неї; підпірні стіни №1-№11.
Шляхопроводи призначені для перепуску автомобільного транспорту через трамвайні колії. Побудовані у 1972 році Мостопоїздом №500 за проектом інституту «Київпроект». Основні геометричні характеристики шляхопроводів: повна довжина - 25,1 м; геометрична схема - 7,3+10,0+7,3 м; габарит проїзної частини - Г11,15+2х0,9 м. В плані шляхопроводи знаходяться на кривій радіусом 55,25 м (по вісі проїзної частини), в профілі – на двосторонньому ухилі. Шляхопроводи трипрогонові. Прогонова будова залізобетонна плитна нерозрізна. Проміжні опори стоякові, стояни виконані у вигляді підпірних стінок.
Підземні пішохідні переходи призначені для пропуску пішохідного руху під насипом кільцевої розв’язки. Побудовані у 1971 році Мостопоїздом №500 за проектом інституту «Київпроект». Основні характеристики підземних пішохідних переходів - перехід №1: довжина по осі тунелю - 17,88 м; довжина по автопроїзду - 27,15 м по зовнішньому порталу та 14,0 м по внутрішньому порталу; мінімальна висота габариту - 2,25 м; перехід №2: довжина по осі тунелю - 17,82 м; довжина по автопроїзду- 27,15 м по зовнішньому порталу та 14,0 м по внутрішньому порталу; мінімальна висота габариту - 2,30 м; перехід №3: довжина по осі тунелю - 17,44 м; довжина по автопроїзду - 27,15 м по зовнішньому порталу та 14,0 м по внутрішньому порталу; мінімальна висота габариту - 2,20 м; перехід №4: довжина по осі тунелю - 18,05 м; довжина по автопроїзду - 27,15 м по зовнішньому порталу та 14,0 м по внутрішньому порталу; мінімальна висота габариту - 2,22 м. Конструктивно підземні пішохідні переходи виконані у вигляді шляхопроводу тунельного типу зі збірно-монолітного залізобетону. У плані тунелі виконані ступінчатими: із зовнішнього боку кільцевої розв’язки всі переходи – чотирьох-прогонові; із внутрішнього – перехід №3 – трипрогоновий, переходи №1, №2, №4 – двопрогонові.
Основні характеристики автодорожньої частини: проїзна частина Кільцевої розв’язки має радіус 55,25 м (по вісі); відстань від вісі до внутрішнього краю проїзної частини 5,57 м; відстань від вісі до зовнішнього краю в межах шляхопроводів 5,57 м; повна ширина проїзної частини в межах шляхопроводів 11,14 м; в місцях примикання до кільця з’їздів відстань від вісі до зовнішнього краю проїзної частини змінна.
Насип автодорожньої частини транспортної розв’язки знаходиться між підпірними стінами №1, №2, №3, №4 з зовнішнього боку та №11 з внутрішнього боку кільця. Виїмка для пропуску швидкісного трамваю огороджена підпірними стінами: по проспекту Леся Курбаса №5, №6 (з боку Кільцевої дороги) та №7, №8 (з боку площі Перемоги); по вул. Картвелішвілі №9, №10. В межах підпірних стін №7 та №8 облаштована станція швидкісного трамваю. Довжина підпірних стін в межах виконання робіт наступна: №1 – 44 м; №2 – 56 м; №3 – 61 м; №4 – 96 м; №5 – 24 м; №6 – 22 м; №7 – 69 м; №8 – 22 м; №9 – 17 м; №10 – 19 м; №11 – 161 м.
При виконанні капітального ремонту усі параметри, як у плановому положенні так і в вертикальному залишаються не змінними. Ширина проїзної частини на кільці та підходах до шляхопроводів залишається існуючою, ширина тротуару існуюча. Упором для асфальтобетону та технічним засобом безпеки руху служив бетонний парапет, який повністю демонтується, а на його місце встановлюється гранітний борт 1ГП та влаштовується напівжорстке направляюче металеве бар’єрне огородження, пішохідний рух по транспортному кільцю не передбачається, рух обслуговуючого персоналу відокремлюється металевим пішохідним огородженням. Поперечний профіль по кільцю виконано в двохскатному профілю, такій він і залишиться, за винятком того що буде приведений до 25‰ по всій довжині кільця. На підходах поперечний профіль залишається існуючим. Службові проходи запроектовані з похилом 20‰ в бік проїзної частини, для чого нарощуються підпірні стіни. В ході капітального ремонту виконуються роботи по відновленню бетонні поверхні елементів опор, прогонових будов, підпірних стін із зачищенням кородуючого армування та захистом арматури та бетону; по гідроізоляції підземних переходів методом ін'єктування; по заміні мостового полотна на штучних спорудах та ремонту та заміні дорожнього покриття в межах всіх інших ділянок транспортної розв'язки. Покриття проїзної частини та службових проходів - асфальтобетон. Деформаційні шви гумометалеві (з гумовим компенсатором).
Згідно ДБН В.2.2-17:2006 «Будинки і споруди. Доступність будинків і споруд для маломобільних груп населення» витримані усі норми пересування маломобільних груп населення в підземних пішохідних переходах. З обох боків проїзної частини транспортного кільця розташовані службові проходи, які призначені для експлуатаційного утримання та обслуговування автодорожньої частини розв’язки. Пішохідний рух на службових проходах та пересування маломобільних груп населення не передбачено.