Міст через річку Хорол по вул.Гоголя у м.Миргород Полтавської області

Міст через річку Хорол по вул.Гоголя у м.Миргород Полтавської області

Міст розташований по вул. Гоголя у м. Миргороді та призначений для пропуску автомобільного транспорту і пішоходів через річку Хорол. Споруду збудовано у 1960 році.

Основні геометричні характеристики споруди: повна довжина (по задніх гранях шафових стінок) -  111,44 м; геометрична схема -  5х22,16 м; габарит проїзної частини - Г7+2х1,2 м.

В плані міст знаходиться на прямій в профілі – на горизонтальній ділянці дороги. Прогонові будови залізобетонні балкові розрізні за типовим проектом СДП випуск 56. Проміжні опори бетонні масивні, верхні частини проміжних опор мають залізобетонні оголовки об’єднані з підферменниками. Стояни обсипні, виконані зі збірно-монолітного залізобетону, зі зворотними стінками. Фундаменти всіх опор пальові.

Аналіз робочого проекту реконструкції мосту виконаного ТОВ ПП “Полтавакомундорпроект”, 2008 р. показав, що використання в складі відремонтованих прогонових будов частини старих балок разом із влаштуванням додаткової залізобетонної плити збільшує навантаження на опори, що зменшує фактичну вантажопідйомність мосту. Враховуючи технічний стан демонтованих балок та вартість їх ремонту (особливо щодо заміни захисного шару бетону), доцільно замінити усі балки прогонової будови. При цьому кількість балок в поперечному перерізі зменшити до 6-ти, що дозволить зменшити навантаження на опори та збільшити фактичну вантажопідйомність мосту

Після реконструкції міст через річку Хорол має наступні основні характеристики: повна довжина (по заднім граням стоянів)– 111,7 м; ширина мосту – 13,79 м; геометрична схема (по торцям прогонових будов)– 5х22,16 м; кількість смуг руху тимчасового навантаження - 2; габарит проїзної частини – Г9,0 м; ширина тротуарів – 2х1,8 м. Планове положення споруди (вісь споруди) не змінюється.

По проекту реконструкції на стоянах влаштовані нові насадка, шафова стінка, підферменники. На проміжних опорах бетонуються нові ригелі та підферменники, а також усуваються дефекти поверхневих руйнувань бетону та сітки тріщин в тілі опор. Влаштована нова температурно-нерозрізна прогонова будова, яка складається з індивідуальних попередньо напружених балок таврового перерізу довжиною 22,16 м та монолітної залізобетонної плити, що відділена від плити балок прокладками з гідроізоляції (зони з’єднувальної плити) на приопорних ділянках проміжних опор. Нове мостове полотно враховує всі необхідні заходи для забезпечення безпеки та плавності руху транспорту та пішоходів, а також забезпечена ширина зустрічного руху по тротуарах інвалідів на кріслах-колясках. На сполученні мосту з підходами виконані нові монолітні залізобетонні перехідні плити в зоні проїзної частини, укріплений конус насипу монолітним бетоном та влаштоване нове покриття проїзної частини та тротуарів. Тип покриття проїзної частини та тротуарів на мосту та підходах - асфальтобетон. Деформаційні шви гумометалеві (з гумовим компесатором). 

ТОВ «Містпроект», м. Київ © 2023