Естакада, пересадочна станція та тунельний шляхопровід в складі трамвайної лінії на ж/м Троєщина в м.Києві

Естакада, пересадочна станція та тунельний шляхопровід в складі трамвайної лінії на ж/м Троєщина в м.Києві

Будівництво естакади, пересадочного вузла та тунельного шляхопроводу входило у склад реконструкції з добудовою трамвайної лінії в систему легкого рейкового транспорту на ж/м Троєщина від вул.Милославської до пересадочного вузла на міську кільцеву електричку. Всі вказані споруди забезпечують проїзд трамваю. 

Естакада складається з трьох частин - двох гілок відповідно заїзду та з'їзду та прямої ділянки, де розташована трамвайна платформа для зупинки трамваю та виходу пасажирів до пересадочної станції. Основні параметри: геометричні схеми - 26,0+2х33,0+24,2 м; 2х26,0 м; 22,0+27,0+2х22,0+18,57 м м; ширина естакади - від 6,0 до 7,83 м. В плані гілки естакади розташовані на прямих ділянках та кругових кривих, в поздовжньому профілі - на опуклій кривій. Проміжні опори естакади стоякові монолітні залізобетонні. Стояни залізобетонні обсипні. Фундаменти опор глибокого закладення на бурових палях. Прогонова будова гілок заїзду-з'їзду - монолітна залізобетонна плитна нерозрізна. Прогонова будова прямої ділянки - залізобетонна температурно-нерозрізна збірно-монолітна зі збірних попередньо напружених балок, об'єднаних монолітною залізобетонною плитою.

Пересадочна станція слугує для переходу пасажирів з трамвайної платформи на залізничну платформу. Основні параметри пересадочної станції: довжина - 26,8 м; ширина - 6,56 м; геометрична схема - 1х26,0 м. Опори безростверкові на бурових стовпах. Прогонова будова - залізобетонна збірно-монолітна зі збірних попередньо напружених балок, об'єднаних монолітною залізобетонною плитою. 

Тунельний шляхопровід призначений для пропуску пішоходів під залізничними коліями. Основні параметри: довжина - 41,6 м; ширина проходу - 3,0 м; мінімальний габарит проходу під шляхопроводом - 2,3 м. Опори виконані у вигляді монолітних залізобетонних бокових стін, фундаменти яких спираються на забивні палі. Прогонова будова аркова, конструкція - збірна сталева гофрована.

ТОВ «Містпроект», м. Київ © 2023