Шляхопровід на перетині проспекту Науки та магістралі безперервного руху в м. Києві

Шляхопровід на перетині проспекту Науки та магістралі безперервного руху в м. Києві

Шляхопровід на перетині просп. Науки та магістралі безперервного руху розташований в м. Києві та призначений для пропуску автомобільного транспорту та тролейбусів. Рух пішоходів не передбачено. Споруду збудовано Мостозагоном №112 у 1990 році за проектом інституту «Київпроект».

Основні геометричні характеристики споруди до капітального ремонту: повна довжина – 247,0 м; геометрична схема – 4х21,0+24,0+6х21,0 м; габарит проїзної частини – Г11,26 м; мінімальна висота підмостового габариту – 5,38 м. В плані та профілі шляхопровід знаходиться на кривих. 

Шляхопровід залізобетонний. Всі прольоти шляхопроводу перекриті розрізними балковими прогоновими будовами з напруженим армуванням за типовим проектом, які об’єднані в дві температурно-нерозрізних гілки з деформаційними швами на опорі 7. Проміжні опори споруди залізобетонні полегшеного типу «Т»-подібні, стояни виконані зі збірного залізобетону у вигляді підпірних стінок зі зворотними стінками, які переходять у підпірні стінки насипів підходів. Фундаменти всіх опор на буронабивних палях.

Згідно проекту капітального ремонту на шляхопроводі виконані такі роботи: ремонт та захист бетонних поверхонь опор та прогонових будов, повна заміна мостового полотна з бетонуванням монолітної залізобетонної плити, ремонт перехідних плит. Після капітального ремонту основні характеристики шляхопроводу залишилися без змін. Покриття - гусасфальт. Деформаційні шви гумометалеві (з гумовим компенсатором). 

ТОВ «Містпроект», м. Київ © 2023