Шляхопровід у складі транспортної розв’язки на Одеській площі у Голосіївському районі м.Києва

Шляхопровід у складі транспортної розв’язки на Одеській площі у Голосіївському районі м.Києва

Шляхопровід у складі транспортної розв’язки на Одеській площі розташований на Кільцевій дорозі у м. Києві та призначений для пропуску автомобільного транспорту та пішоходів через автодорогу, що проходить по проспекту академіка Глушкова. Споруду збудовано в 1989 році Київським МБУ-2 тресту «Укршляхмостобуд» за проектом інституту «Київпроект».

Основні геометричні характеристики шляхопроводу:повна довжина  -  108,67 м; геометрична схема  -  32,9+42+32,9 м; габарит проїзної частини  -  Г31,35+2х2,15 м. В плані шляхопровід знаходиться на прямій ділянці дороги, в профілі – на горизонтальній площадці. Прогонова будова балкова нерозрізна з попередньо напруженого залізобетону (коробчасті блоки). Всі опори шляхопроводу залізобетонні. Проміжні опори стоякові, стояни – зі збірного залізобетону у вигляді підпірних стінок. Фундаменти глибого закладання на буронабивних палях. Біля стоянів наявні пішохідні сходи. Між площадками сходів з обох боків шляхопроводу на рівні 2 м від поверхні асфальтобетонного покриття влаштовано пішохідний прохід, який прикріплено до передніх граней стоянів.

Згідно завдання виконаний капітальний ремонт споруди, в ході якого відновлені залізобетонні конструкції шляхопроводу, замінене мостове полотно, відремонтовані підходи, підпірні стіни, сходи, на підходах замінений дорожній одяг проїзної частини та асфальтобетон тротуарів. Планове положення споруди залишилося без змін. При проектування враховані вимоги норм ДБН В.2.2-17:2006 «Будинки і споруди. Доступність будинків і споруд для маломобільних груп населення».

Після капітального ремонту шляхопровід має такі основні характеристики: повна довжина – 108,67 м; геометрична схема – 32,91+42,00+32,91 м; габарит проїзної частини – Г (14,5+1,3+14,5) м; ширина тротуарів – 2х2,15 м. Покриття проїзної частини та тротуарів на шляхопроводі та підходах - асфальтобетонне. Деформаційні шви гумометалеві (з гумовим компенсатором). 

ТОВ «Містпроект», м. Київ © 2023